Yoga Dersleri

Yoga Dersleri #

Yogakioo 580 RYT ileri seviye yoga eğitmeniyim.

Birebir ve grup her seviye yoga dersleri veriyorum. Ayrıca ders ihtiyaca yönelik Türkçe veya İngilizce olabilir.

Dersler hakkında aşağıda detaylı bilgiler paylaştım. İlgilenirsen benimle aşağıdaki ortamlardan biri aracılığı ile iletişime geçebilirsin.

Biraz aşağıdan takvimi inceleyebilir, katılabileceğin aktif sınıf ve etkinlik bilgilerine şuradan ulaşabilirsin. Özel ders oluşturmak için benimle direkt iletişime geçebilirsin.

samk0n samedkonak.com Shanga

info@samedkonak.com

Takvim #

Aşağıdaki takvimde güncel sabit derslerimin haftalık planını görebilirsin.

Bu takvimdeki dersler haftalık ve anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kimler için uygun ? #

İster yeni başlıyor ol, ister bir süredir pratik etmiş ol, ister ileri seviye pratik yolunda ilerliyor ol; Hiç birimiz bir birimizden ileride veya geride değiliz, sadece şuanki ihtiyaçlarımız farklı.

Hayat bize ihtiyacımız olan deneyimi elde edebileceğimiz alanları sunuyor. Hayatın getirdiği ihtiyacımıza yönetlik coşku ve sıkışıklıklar pratik sırasında olduğu gibi mata yansıyor. Hayatta nerede sıkışıyorsak matta da o alanda sıkışıyoruz. Matta yaşadığımız sıkışmaları tecrübe edip bedenimizi terbiye ederek o sıkışık alandan yoğun pratikler ile çıkıyor ve ferah bir alana kavuşuyoruz. Bu alanın karşılığı olan alan günlük yaşantımıza da bire bir etkileniyor ve şifalanıyor.

Yoga pratiğinde bu nedenle kişinin sıkıştığı alanları yeterli ve düzenli çaba ile zorlaması pratiğinin ilerlemesinde kilit noktayı oluşturuyor. Bu ihtiyacı görmek ve gerekli disiplini sağlamak tabiki kolay değil. Bu nedenle kişinin bu alanda uzman bir yoga eğitmeniyle çalışması süreci kolaylaştırıyor.

Asana pratiğinin yanında yoga felsefesi üzerine paylaşılan deneyimler ve enerji çalışmaları, pratiğin sadece mat üzerinde olmadığı ve tüm hayata yansıtılan kadim bir öğreti olduğunu hatırlatıyor. Yoga felsefesi ve enerji çalışmaları üzerine düzenli pratikte olan kişiler motivasyonuna daha kolay ulaşıyor ve daha istikrarlı pratik yaparak gelişme sürecini hızlandırıyor.

Canlı Dersler #

Kişiye uygun gün ve saat programını birlikte yapıyoruz. İhtiyaca göre alternatif canlı ders tercihleri aşağıdaki gibidir.

  • Haftalık maksimum 4 kişilik canlı bir sınıf
  • Haftalık bire bir canlı ders

Dersler İstanbul Adadolu yakası Maltepe lokasyonunda yer alan kendi evimdeki yoga stüdyo odasında veya anlaşmalı yoga stüdyolarında gerçekleşmektedir.

Online Dersler #

Kişiye uygun gün ve saat programını birlikte yapıyoruz. İhtiyaca göre alternatif online ders tercihleri aşağıdaki gibidir.

  • Haftalık maksimum 10 kişilik online bir sınıf
  • Haftalık bire bir online ders

Platform

Online derslerimde tercihen discord platformunu kullanıyorum. Discord platformu popüler zoom platformuna göre aşağıdaki avantajlara sahip.

  • Link takip etmek zorunda değilsiniz
  • Platform anlık bir alandan ziyade sürekli etkileşim içinde bulunabileceğiniz bir komünite formatında
  • Yazılı paylaşımlar sürekli olarak ulaşılabilir bir alanda
  • Tamamen kişiye veya gruba yönelik özelleştirilebilir sesli/yazılı kanal desteği mevcut ve sürekli açık

Katılımcının teknik donanımına bağlı olarak ve alışkanlıklarla mücadele etmemek adına genellikle google meet ortamını kullanıyorum. Yine de discord ortamı ile tanışmak istersen aşağıda detaylı bilgi bulabilirsin.

Discord platformuna giriş #

Aşağıda discord sunucusunun anlık durumunu görebiliriniz. Join tıklayarak uygulamayı indirebilir ve platforma dahil olabilirsiniz.

Uygulamayı 1 kez indirmeniz yeterlidir. İndirdiğiniz ortamdan uygulamayı silmediğiniz sürece istediğiniz zaman açarak kullanabilirsiniz.

Platform tamamen ücretsizdir. Lütfen discord sizden boost etmek adına kredi kartı bilgisi isterse bu seçeneği atlayınız.

Bağlantıya tıklayarak uygulamayı indirdiniz ancak sol menü de #sohbet, #kaynak ve biraz aşağısında asana gibi kanalları göremiyorsanız; Uygulamayı yüklemiş durumdayken ilgili bağlantıya tekrar tıklayınız.

INFO kategorisi altındaki # ile başlayan kanallara tıklayarak daha önce yazılı olarak paylaşılan bilgilere ulaşabilir (aynı whatsapp uygulaması gibi), dilediğiniz gibi yazılı paylaşımda bulunabilirsiniz.

SPACE kategorisi altındaki sesli kanallarda anlık kimlerin yer aldığını görebilir, dilediğinizde tek bir tıklama ile dahil olarak anlık sesli ve/veya görüntülü konuşmaya dahil olabilirsiniz.

Her hangi bir teknik sorun yaşamanız durumunda benimle iletişime geçin lütfen.

Ücretsiz workshop #

Zaman zaman herkese açık ücretsiz workshop`lar düzenliyorum.

Workshop derslerini discord, whatsapp ve sosyal medya hesaplarımda önceden paylaşıyorum.